Advert Advert
Advert Advert
Advert

Abdullah Gül'ün eski avukatı “Erdoğan Türkiye’yi yeniden kurdu ikinci Atatürk’tür”

Kanal 42 Televizyonu’nda yayınlanan Sümen Altı programının bu haftaki konuğu AK Parti Kurucu Üyesi, Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski Avukatı Latif Cem Baran oldu.
Abdullah Gül'ün eski avukatı “Erdoğan Türkiye’yi yeniden kurdu ikinci Atatürk’tür”

Baran, Gazeteciler Mücahit Enes Turbil ve Emre Özgül’ün sorularını yanıtladı. Baran, çarpıcı açıklamalar yaparak Türkiye’nin büyük bir savaşa hazırlanması gerektiğini söyledi.

Av. Latif Cem Baran’ın konuşmasının ilgili bölümü şöyle;

“Bugün sayın Cumhurbaşkanı olmazsa, Türkiye zora girebilir. Bir cesaret sergileyerek, Türkiye’nin nüfuz alanını artırdı. Biz, gerçekten büyük bir savaşa hazırlanmalıyız. Son Gazze’deki olaylar, ABD’nin İskeçe’deki, Girit’teki, Romanya’daki yığınağı, adalar ile ilgili Yunanistan’ın Fransa’nın uçak gemilerini göndermesi, Yunanistan’ın yeni yeni aldığı birçok savaş araç gereci, BAE’nin merkezinde yapılan istihbarat operasyonları, Türkiye içerisine yönelen istihbari fitneler, kargaşalar...

 

 

Bunların hepsini değerlendirdiğimizde bunların hepsine karşı çıkacak ve bu organizasyonu sağlamca yapacak, 20 yıldır bunun tahkimatını yapacak bir adam görüyorum. Ben, Cumhurbaşkanını görüyorum, başka görmüyorum. Vatandaş olarak diğer kişilere güvenmem, çekinirim. Türkiye’nin bir tasalluta uğrama oranının yüksek olduğunu düşünüyorum. Bizimle ilgili hiç olumlu şeyler düşünmüyorlar. Biden geldiğinden beri, (umarım aklını başına devşirecek gelişmeler yaşarlar ABD’de) muhalefet heyecanlandı. Ondan sonra bu tarz hareketlenmeler arttı. Bunları görmek için özel bir zekaya gerek yok.

 

Darbe heveslisi amirallerden bir tanesi ‘Biz, Türkiye işgal edilmesin diye muhalefeti iktidar yapmak istiyoruz’ demişti. Bu adam amirallik yaptı. Bu adamın herhalde boş konuşmaması lazım. Türkiye’de her zaman için darbe heveslileri var. Allah için bir şey olmaz. Bu millet 15 Temmuz’da bunu gösterdi. Buna dur dedi, cesaretini koydu ortaya. Ülkemi koruyacak lider, şuanki lider Recep Tayyip Erdoğan. Benim hiçbir vazifem yok.

Hiçbir görev falan almış değilim. Birey olarak söylüyorum bunu. Onun dışında hiçbir siyasal tipi Türkiye’yi yönetebilecek, ülkeyi savunabilecek kalibrede görmüyorum. Birileri kaşını çatsa, bütün arkadaşlardan bahsediyorum Azerbaycan’a uçak gönderemezdi. Parmak sallasa, Suriye’den çekilirler. Cumhurbaşkanının liderliği, Türkiye’yi yeniden büyütüp, yeniden kurmuş. Teşbihte hata olmasın Cumhurbaşkanı ikinci Atatürk’tür.

Onun bu kararlılığı olmazsa bence Türkiye çok içine kapanık, çok kötü günler yaşayacağını düşünüyorum. Bu bir format olmuştur. Bundan sonra gelecek tüm liderler ya da siyaset yapacak adamların, o çizginin üzerine çıkması lazım. Rekor kırdı. Tayyip Erdoğan bir rekor kırmıştır. Onu egale edebilecek ya da onun üzerine çıkacak adamlar lazım."

Bu haber eklendi 10432 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
8.8878 TL 8.8523 TL
Euro
EURO
10.3828 TL 10.3413 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 28.09.2021 SAAT 18:41:24
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV