Advert Advert
Advert Advert
Advert

Jandarma önünden kaldırılmıştı Atatürk heykeli yeniden konuldu

Ankara’da bulunan Jandarma Genel Komutanlığı bahçesinde bulunan ve bir süre restorasyon çalışmaları kapsamında kaldırıldığı açıklanan Atatürk heykeli yeniden eski yerine konuldu.
Jandarma önünden kaldırılmıştı Atatürk heykeli yeniden konuldu

15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra tümüyle İçişleri Bakanlığı'na bağlanan Jandarma Genel Komutanlığı'nın TBMM ve Genelkurmay Başkanlığı'nın karşısında yer alan Karargâhı'nın bahçesinde bir anıt vardı.

Uzun yıllardır duran bu anıtta bir Jandarma, hemen arkasında ise Türk Bayrağı ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kurucusu, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün portresi yer alıyordu.

Geçen yıl etrafı brandalarla çevrilerek, anıtta restorasyon çalışmaları başlatıldı.

Temmuz ayında restorasyon bitip, branda açıldığında anıtta kullanılan taş ve jandarma figürlerinin değiştiği görüldü. Ancak çok önemli bir değişiklik daha fark edildi. Türk Bayrağı ve Atatürk portresi kaldırılmıştı!.. Bu düzenleme haliyle tepki çekti.

 

Jandarma Genel Komutanlığı, resmi hiçbir açıklama yapmazken, bazı kaynaklar, söz konusu alanda çalışmaların sürdüğünü, bu çalışmalar bittikten sonra Atatürk büstünün yerine konacağını ve 30 Ağustos’a kadar çalışmanın tamamlanacağını bildirdi.

HEYKEL YENİDEN KONULDU

Oda TV’de yer alan habere göre, anıtın etrafı yeniden brandalarla çevrildi. Üstteki jandarma figürü ile anıtın bazı bölümleri sökülüp, yeniden inşaa faaliyetlerine başlandı.

İşte bu yeni çalışma da birkaç gün önce tamamlandı ve brandalar kaldırıldı.

Nihayetinde Atatürk portresinin yüksekliği ve Türk Bayrağı'nın sütundaki şekli değişmiş olsa da anıtın eski haline kavuştuğu görüldü.

 

Bu haber eklendi 10125 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer ASAYİŞ haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.6823 TL 7.6516 TL
Euro
EURO
8.9886 TL 8.9527 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 24.09.2020 SAAT 02:46:08
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV