Advert Advert
Advert Advert
Advert

AKP'den tepki yağdı: "Üniforma şerefini emekli olduktan sonra taşımak daha büyük şereftir!"

103 emekli amiral imzasıyla kamuoyuna yansıyan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop'un Montrö Boğazlar Sözleşmesi'ne ilişkin sözleri sonrası başlayan tartışmalara ve Deniz İkmal Komutanı Tuğamiral Mehmet Sarı'nın "takke ve cübbe" giydiği bir fotoğrafının basına yansımasına ilişkin yayınlanan bildiriye AKP'den tepki yağdı. Twitter'da #HodriMeydan ve #HaddiniziBilin 'hashtag'leri gündem olurken, birkaç saat içinde on binlerce tweet atıldığı görüldü.
AKP'den tepki yağdı: "Üniforma şerefini emekli olduktan sonra taşımak daha büyük şereftir!"
 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Üniformayı taşımak şereftir. O şerefi emekli olduktan sonra taşımak daha büyük şereftir" dediği açıklamasında, şunları söyledi:

"Büyük Türk milleti üniformaya aşıktır. Üniformayı taşımak şereftir. O şerefi emekli olduktan sonra taşımak daha büyük şereftir. Demokrasiye, devlete ve millete sadakatle bağlı, rütbesini üniformasını siyaset malzemesi yapmayanları daima şükranla yad ederiz... Ya diğerleri."

Kurtulmuş: O devirler geride kaldı! Haddinizi bilin!

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "O devirler geride kaldı! Haddinizi bilin!" ifadesini kullandığı açıklamasında, şu ifadeleri kullandı:

"Eski Türkiye sevdalısı, vesayetçi, kendisini milli iradenin üstünde gören zihniyetin bazı temsilcileri yayınladıkları sözde bildiri ile siyasete akıl, millete ayar vermeye çalışıyorlar. O devirler geride kaldı! Haddinizi bilin!

İçinize sinmese de şunu çok iyi anlayın ki; bu millet, vatanı da, mavi vatanı da, demokrasiyi de, milli iradeyi de bedelini ödeyerek korumuştur ve koruyacaktır."

AKP Sözcüsü Çelik: Yöntem ve üslubun siyasi hayatımızda neye karşılık geldiği bellidir

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, "Bir dönem taşıdıkları üniformayı ve sıfatları istismar eden bu kişilerin açıklaması yok hükmündendir" sözleriyle açıklamaya tepki gösterirken, "Birtakım emekli askerin suni gündemler üretmek suretiyle Mavi Vatan mücadelesini yürüten Cumhurbaşkanlığı makamını ve Hükümetimizi hedef almasına en güçlü cevapları vermeye devam edeceğiz" dedi

Bu haber eklendi 1087 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer ASAYİŞ haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
8.3676 TL 8.3342 TL
Euro
EURO
10.0440 TL 10.0039 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 06.05.2021 SAAT 11:48:02
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV