Advert Advert
Advert Advert
Advert

Bahçeli'den Merkel'e tepki: MHP’ye faşist diyen ağız kirli ve zırva bir ağızdır

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Almanya’da Sol Parti’nin (Die Linke) Türkiye’de MHP’nin iktidar içindeki rolünü sorgulayan soru önergesine ve hükümetin bu önergeye yanıtını twitter hesabından eleştirdi.
Bahçeli'den Merkel'e tepki: MHP’ye faşist diyen ağız kirli ve zırva bir ağızdır

Bahçeli, “MHP’ye faşist diyen ağız kirli ve zırva bir ağızdır” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Almanya’da Sol Parti’nin (Die Linke) Türkiye’de MHP’nin iktidar içindeki rolünü sorgulayan soru önergesine ve hükümetin bu önergeye yanıtını twitter hesabından eleştirdi. Bahçeli, “MHP’ye faşist diyen ağız kirli ve zırva bir ağızdır” dedi.

Alman hükümetini ve muhalefetteki Sol Parti’yi teröre destek vermekle suçlayan Bahçeli, “Almanya bizim içişlerimize musallat olma gereğini niye duymaktadır? Alman Sol Partisi’nin Kandil ve Pensilvanya’yla bağının içerik ve istikameti hakkında doyurucu bir açıklama ne zaman yapılacaktır?” dedi.

Almanya'da muhalefetteki Sol Parti'nin Federal Hükümet'e yönelttiği soru önergesine Merkel hükümeti, "Federal Hükümet, MHP'nin siyasi taleplerinin Türk hükümet üyeleri arasında karşılık bulduğunu ve bu taleplerin düzenli biçimde yasalara girdiğini gözlemlemektedir. İlaveten Federal Hükümet, son yıllarda MHP çevresinden kişilerin devlet yapılarındaki oranının da fark edilir biçimde arttığına dair bilgi sahibidir" yanıtı vermişti.

Bahçeli, bugün twitter hesabından yaptığı zincir paylaşımla Almanya’da yaşanan gelişmeleri şöyle eleştirdi:

Cumhnur İttifakı'nın varlığı çılgına çeviriyor: Gün geçmiyor ki, partimizi hedefine alan karanlık söylemler şaibeli ve şüphelerin odağı haline gelmiş çevreler tarafından ortaya atılmamış olsun! Milliyetçi Hareket Partisi’yle Cumhur İttifakı’nın güçlü varlığı iç ve dış işgal cephesini adeta çılgına çeviriyor.

Oyunları tutmayacak: Türkiye direndikçe, öz değerlerine ve milli gerçeklerine uygun bir duruş sergiledikçe karşımızdaki irili ufaklı muhasım cephe şaşkınlıktan ve şuursuzluktan denetim ve kontrolünü hepten kaybediyor. Biliyorlar ki, oyunları tutmayacak, planları A’dan Z’ye bozulacak.

Sol parti ne kadar yobaz olduğunu ifşa etti: Almanya’da muhalefette bulunan Sol Parti, Federal Hükümet’e; Türkiye’deki iktidar yapısı içinde MHP’nin rolünü, hükümete etki edip etmediğini sorma gereği duymuştur. Sol Parti adına önerge veren bir Türk düşmanı, faşist MHP suçlamasıyla ne kadar yobaz olduğunu ifşa etmiştir.

MHP’ye faşist diyen ağız: MHP’ye faşist diyen ağız kirli ve zırva bir ağızdır. Aynı zamanda itibarsızdır, iftiracıdır, demokrasi değerlerini yok sayan ilkel ve bağnaz bir anlayıştır. Alman Sol Parti’sinin, yandaş ve destek lobisinin Türkiye’yle kaygısı sırtlanın av kaygısından başka bir şey değildir.

Türkiye'yle paylaşması şeref konusudur: Federal Hükümet, Sol Parti’nin sorusuna cevaben; ‘MHP’nin siyasi taleplerinin Türk hükümetinde karşılık bulduğunu ve bu taleplerin düzenli biçimde yasalara girdiğini’ söylemiştir. Merkel hükümetinin bir bildiği, bir tespiti varsa derhal Türkiye’yle paylaşması şeref konusudur.

Türkiye aleyhtarlığının tescilidir: 15 Temmuz öncesi PKK’lı canileri, 15 Temmuz sonrası FETÖ’cü hainleri ve kanun kaçağı casusları bağrına basan Almanya bizden ne istiyor? Neyin hesabını sormak için kuyruğa giriyor? Deutsche Welle’den servis edilen kirli ve sipariş haberler Türkiye aleyhtarlığının tescilidir.

Bu haber eklendi 10109 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GÜNCEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
8.3676 TL 8.3342 TL
Euro
EURO
10.0440 TL 10.0039 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 06.05.2021 SAAT 11:42:24
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV