Advert Advert
Advert Advert
Advert

İYİ Partili Ağıralioğlu: Partimizde HDP’ye müsamaha gösterecek bir tane adam olsa hemen ifşa ederim

"Genel Başkan HDP ile ilgili konularda çok net"
İYİ Partili Ağıralioğlu: Partimizde HDP’ye müsamaha gösterecek bir tane adam olsa hemen ifşa ederim

HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için Meclis’te yapılacak oylamada “evet” oyu kullanacaklarını açıklayan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu’ndan yeni bir açıklama geldi. İYİ Partili isim “Partimizde HDP’ye müsamaha gösterecek bir tane adam olsa, ben o adamı saklamam, hemen ifşa ederim” dedi.

Yeni Şafak’tan Mehmet Acet, bugünkü köşe yazısında Ağıralioğlu ile yaptığı görüşmeyi aktardı.

Yazının ilgili kısmı şöyle:

İyi Parti’nin önde gelen isimlerinden Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’na “Genel Başkan da sizin gibi mi düşünüyor” diye sordum, şöyle bir cevap verdi:

“Bizden farklı düşünmez. Meral Hanım’ın bu mevzudaki hassasiyeti, ifade tarzı, vurgulamaları, beni açığa düşürecek gibi olsa ben tenezzül etmem böyle bir şeye.”

Sonra, “Partimizde HDP’ye müsamaha gösterecek bir tane adam olsa, ben o adamı saklamam, hemen ifşa ederim” diye iddialı bir cümle de kurdu Ağıralioğlu.

Malum, kendisi geçen hafta CNNTÜRK’te, Ahmet Hakan’ın programında, HDP milletvekillerinin dokunulmazlık oylamaları Meclis Genel Kurulu’nda yapıldığında “Evet” oyu vereceklerini söylemişti.

Yavuz Bey, Akşener’in Selahattin Demirtaş’ın terörle ilişkisine dair beyanatlarına atıfta bulunuyor, “Genel Başkan HDP ile ilgili konularda çok net” diye konuşuyor.

Ona göre Meral Hanım, milletvekillerinin ‘hükm-ü şahsiyetlerini’ ezmek istemediği için, “Milletvekillerimiz Genel Kurul’a geldiğinde gerekeni yapacaklar” demekle yetinmiş durumda.

Bu haber eklendi 10186 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
8.0780 TL 8.0458 TL
Euro
EURO
9.7122 TL 9.6735 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 20.04.2021 SAAT 07:04:08
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV