Advert Advert
Advert Advert
Advert

"İktidar HDP üzerinden Millet İttifakı’nı parçalamaya çalışıyor"

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, iktidarın HDP üzerinden Millet İttifakı'nı parçalama planı olduğunu yazdı.
"İktidar HDP üzerinden Millet İttifakı’nı parçalamaya çalışıyor"

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, bugünkü köşe yazısında siyaset gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

"HDP üzerinden Millet İttifakı’nı şeytanlaştırma ve parçalama projesi..." sözleriyle yazısına başlayan Takan, sözlerine şöyle devam etti:

Bir süre daha vizyondan inmeyecek gibi gözüküyor!.. Kurguladıkları başarı destanları fos çıkınca ve hatta ağır, acı bedeller ödenmesine de sebep olunca başka da binecek dalları kalmadı gibi…

★★★

Siyasette erken konuşmamak, oltaya gelmemek ayrı bir maharet ve tecrübe ister. Aylardır, HDP’nin kapatılması konuşuluyor… İktidar ve küçük ortakları üzerinde tepiniyor… Ortada icraat yok!.. HDP milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için tezkereler ortaya atıldı. Bana sorarsanız, Meclis Genel Kurulu’na zor iner!.. İktidar bu oltayı epey bir süre daha sallar muhalefetin üstüne. İYİ Parti’de bazı sözcüler zokayı çabuk yuttu ve erken açıklamalarda bulundu. Daha sonra farklı sözcüler tarafından ortalık toparlanmaya çalışıldı ama bu da kafa karışıklığı fotoğrafının verilmesine yol açtı. Şu an gelinen noktada ne diyor İYİ Parti; “Dosyalar gelsin içeriğine bakar. Ona göre kararımızı veririz.” Yani, terör içerikli olan dosyalarda dokunulmazlıkların kaldırılması yönünde oy verilecek. O zaman neden erken beyanatlarla saray iktidarının değirmenine su taşınıyor?.. Bekleyin dokunulmazlık dosyalarını. Oltaya gelmenin gereği var mı?..

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in özellikle kritik durumlarda partisinin milletvekillerine tekrar tekrar hatırlattığı şu hususu çok iyi bilirim;

“Eğer benim söylediklerimle vicdanınız arasında sıkışır kalırsanız, vicdanınızın sesini dinleyin, vicdanınızın dediğine göre hareket edin.”

Sanırım, HDP milletvekillerinin dokunulmazlık oylamaları sırasında İYİ Parti Meclis grubu serbest bırakılır. Eğer dosyalar Genel Kurul’a gelirse!..

Bu haber eklendi 10129 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
8.0780 TL 8.0458 TL
Euro
EURO
9.7122 TL 9.6735 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 20.04.2021 SAAT 08:01:27
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV