Advert Advert
Advert Advert
Advert

Ahmet Davutoğlu saldırıyı değerlendirdi; "Sorumlusu Cumhurbaşkanıdır"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin açıklama yapıyor.
Ahmet Davutoğlu saldırıyı değerlendirdi; "Sorumlusu Cumhurbaşkanıdır"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin açıklama yapıyor.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Son derece elim bir hadiseden haberdar olduk. Biraz önce Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ'a evinden çıktığı esnada planlı ve silahlı bir saldırı söz konusu oldu. Olayın detaylarını araştırıyoruz.

Ancak hiç şüphe götürmeyen husus şudur ki, bir siyasinin evinin önünde silahlı birkaç kişi birden onun arabasına doğru yürürken saldırmışsa, bunu hiçbir izahı olmaz. Açık bir terör saldırısıdır. Bugün eğer terör Ankara'nın caddelerine inmişse be Türkiye'nin en tanınmış siyasilerinden birine milletin ve ülkenin birliği için her türlü çabayı sarf etmiş bir siyasiye saldırı olmuşsa biz bunun adına siyasi terör deriz ve gerekenin yapılmasını herkesten bekleriz. 

Burada, üç mesajım var. Birincisi doğrudan Sayın Cumhurbaşkanı'na; Ülkedeki her türlü iyi ve olumlu-olumsuz gelişmenin birinci derecede sorumlusu Cumhurbaşkanlığı makamıdır. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi böyle bir yapı Türkiye'ye getirdi. Sayın Cumhurbaşkanından karşı karşıya kaldığı saldırı hakkında açık ve net bir açıklama bekliyoruz. Hiçbir şekilde üstü örtülemeyecek siyasi terörle karşı karşıyayız. Sayın Cumhurbaşkanı'm derhal açıklama bekliyoruz. İçişleri Bakanlığı ve bütün güvenlik birimlerine... Genel Başkan Yardımsıcına dönük bu silahlı saldırıyla ilgili olarak, ki kendisi şu an Memorial Hastanesi'nde ve ciddi bir kan kaybı yaşamıştır. 

Gün geçmeden, saat geçmeden bugün açıklama bekliyoruz. Kamera kayıtları vardır, istihbaratları vardır, hiçbir mazaret kabul etmiyoruz. 

Türkiye'de siyasilere dönük bu tür saldırılara izin verilirse, birinci derecede sorumlusu Sayın Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi içindeki kabine üyeleridir. 

İkincisi; bu saldırıyı tertipleyenler, saldırıyı piyon olarak kullananlara sesleniyoruz, biz bu memleket için canını kanını ortaya koyarak, ötekileştirmenin, kutuplaştırmanın en sert dillerini kullanan çevrelerce bizim bir şekilde çıktığımız yoldan geri atacağımızı zannediyorlarsa yanılıyorlar. Biz bir yola çıktık mı, kararlılıkla çıkarız ve karşımıza kim çıkarsa çıksın, ister terör örgütleri, isterse bu şekilde mafyavari çete örgütleri bilsinler ki son nefesimize kadar bu ülkede hukuk mücadelemimizi veririz. 

Üçüncü mesajımız aziz milletimize, biz hayatımızın her aşamasında bu ülkenin, milletin kaderi ve geleceği için fiili emeğini ortaya koymuş, her türlü mücadeleyi vermiş insanlardan oluşan bir kadroyuz. Bu kadro çıktığı yoldan geri dönmeyecektir. Demokratik hukuk devleti kurallarını ihlal edenlere her türlü partinin karşısında duracağız. 

Ankara'daki siyasi bir şahsiyete tahammül gösteremeyenler Türkiye'de milli birliği savunamazlar. Hepimiz aziz milletimizin bir parçayız. Türkiye'yi böylesi mafyavari çeteleşmelerin içine girmiş olması dolayısıyla, ekonomik sıkıntılar altında halkımız inlerken, iktidarının sürdürme çabasında olanlara tutumumuz açık ve nettir. Halkımızın huzuru, milletimizin istikbali için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Türkiye'nin geleceği parlak olacaktır.

Değerli Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ'a acil şifalar diliyoruz. 

Bu haber eklendi 10148 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.3634 TL 7.3340 TL
Euro
EURO
8.8972 TL 8.8617 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 04.03.2021 SAAT 06:21:58
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV