Advert Advert
Advert Advert
Advert

Yolsuzluk dosyaları gönderildi, gözler İçişleri Bakanlığı'na çevrildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Başkan Ekrem İmamoğlu'nun talimatıyla önceki döneme ait 35 yolsuzluk dosyasını İçişleri Bakanlığı'na gönderdi. İçişleri Bakanlığı, dosyaların incelenmesi için 3 müfettiş görevlendirdi.
Yolsuzluk dosyaları gönderildi, gözler İçişleri Bakanlığı'na çevrildi

İBB Başkanı İmamoğlu’nun talimatıyla harekete geçen İBB Teftiş Kurulu belediyenin önceki dönemiyle ilgili olan 35 yolsuzluk dosyasını İçişleri Bakanlığı’na teslim etti.

İBB Başkanı İmamoğlu daha önce yaptığı açıklamada, İBB Teftiş Kurulu’nun 40’a yakın yolsuzluk dosyası üzerinde çalıştığını söylemiş, tamamlanan dosyaları yargıya taşımaya başlamıştı. Dönemin İBB Genel Sekreter Yardımcısı olan Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun da aralarında bulunduğu yöneticiler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştu.

BAKANLIK MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİ

Ekrem İmamoğlu’nun belediyenin eski dönemine ait yolsuzluk iddialarını ihbar kabul eden İçişleri Bakanlığı dosyaları incelemek için 3 mülkiye müfettişi görevlendirdi.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre; müfettişler, 29 Aralık 2020 günü İBB Başkanlığı’na geldi. Ankara’dan İBB’ye gönderilen 3 mülkiye müfettişi resmi yazıyla, yolsuzluk dosyalarını İBB Teftiş Kurulu Başkanlığı’ndan istemesinin ardından dosyaların teslimi için 12 Ocak 2021’e kadar süre verildi.

İNCELEMENİN ARDINDAN NETLİĞE KAVUŞACAK

40’a yakın dosyadan 35’i 12 Ocak günü müfettişlere teslim edildi. Dosyaların, mülkiye müfettişleri tarafından inceleneceği öğrenildi. Dosyaların akıbeti mülkiye müfettişlerinin incelemesinin ardından belli olacak.

İBB Teftiş Kurulu’nun mülkiye müfettişleri görevlendirilmeden önce de bazı dosyaları tamamlayarak işlem başlattığı ancak İstanbul Valiliği’nden gerekli izinleri alamadığı öğrenildi.
 
Yolsuzluk dosyaları içinde, kamuoyunda uzun süre tartışılan İBB’nin bir önceki döneminde tahsis ettiği 600’e yakın lüks makam araçları da var. İmamoğlu’nun ‘israf’ dediği araçlar Yenikapı’da sergilenmişti.

 

Bu haber eklendi 10102 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GÜNCEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.4229 TL 7.3933 TL
Euro
EURO
9.0341 TL 8.9981 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 24.01.2021 SAAT 14:32:46
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV