Advert Advert
Advert Advert
Advert

Kılıçdaroğlu'ndan yeni ittifak değerlendirmesi

Kılıçdaroğlu, yeni bir ittifakın kurulabileceği yönündeki değerlendirmeler üzerine “Herkes istediği parti ile görüşür. Bizim, dostlarımızla ortak noktamız demokrasi. Biz demokrasiden yana olanlarla birlikte yürümeye devam edeceğiz” dedi.
Kılıçdaroğlu'ndan yeni ittifak değerlendirmesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yeni bir ittifakın kurulabileceği yönündeki değerlendirmeler üzerine “Herkes istediği parti ile görüşür. Bizim, dostlarımızla ortak noktamız demokrasi. Biz demokrasiden yana olanlarla birlikte yürümeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre; CHP’nin dünkü Parti Meclisi (PM) toplantısında; Gaziantep, Elazığ ve Ağrı il başkanlarının görevden alınması kararına yapılan itirazlar hakkında oylama yapıldı. Oylama sonucu her üç il için de yapılan itirazlar reddedildi.Toplantının basına kapalı bölümünde Kılıçdaroğlu’nun CHP Ekonomi Masası’nın daha çok il ve ilçeye gidip, vatandaşın dertlerini dinlemesi ve sorunlarına çözüm bulması gerektiğini söylediği öğrenildi.

Ekonomi Masası’nın bugün Polatlı’da yapılacak ziyaretin ardından Afyon ve Aksaray’a gitmesi benimsendi.

Bazı PM üyelerinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisi YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret etmesi gündeme geldi. Bazı PM üyeleri siyaset sahnesine üçüncü bir ittifakın olabileceği yönünde yorumlar yaptığı öğrenildi.

Söz konusu değerlendirmeler üzerine Kılıçdaroğlu’nun, “Herkes istediği parti ile görüşür. Her parti farklı bir tüzel kişiliktir. Bizim, dostlarımızla ortak noktamız demokrasi. Biz demokrasiyi savunanlarız. Biz demokrasiden yana olanlarla birlikte yürümeye devam edeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Bu haber eklendi 1074 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.4229 TL 7.3933 TL
Euro
EURO
9.0341 TL 8.9981 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 24.01.2021 SAAT 14:11:34
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV