Advert Advert
Advert Advert
Advert

Diyanet'ten kafa karıştıran Bitcoin fetvası

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Bitcoin gibi kripto paralara "caiz değil" derken, kripto para şirketi BTCTürk Milli Takımların ana sponsoru olmaya devam ediyor.
Diyanet'ten kafa karıştıran Bitcoin fetvası

Diyanet İşleri Başkanlığı Bitcoin gibi kripto paralara “caiz değil” derken A Milli Futbol ve Basketbol takımlarının Bitcoin gibi sanal paraların alınıp satıldığı kripto para borsa firmalarını ana sponsoru olarak kabul etmesi kafaları karıştırdı.

Bitcoin ve diğer sanal paraların alınıp satıldığı borsalardan biri olan Bitci Teknoloji ile Türkiye Basketbol Federasyonu arasında sponsorluk anlaşması imzalandığı duyuruldu.

Yapılan anlaşmayla ilgili TBF Başkan Hidayet Türkoğlu  "Basketbol, ülkemizde günden güne gelişen kültürü ve farkındalığıyla kitle iletişiminde de önemli bir güç haline gelmiştir. Bu güce inanan markaları ve sektörleri toplumla buluşturabilmek, onların Türk sporuna sunacağı pozitif katkıların önünü açmak fazlasıyla önemsediğimiz bir konudur. Değerli iş birliği de bu anlayışın bir yansımasıdır" ifadelerini kullandı.

Bitcoin gibi kripto paraların alınıp satıldığı borsalar Milli Takımların ana sponsoru olmaya devam ediyor.

Bitci Teknoloji’den önce bir diğer Bitcoin ve kriptopara işlem platformu olan BTCTürk 2020 yılının Ağustos ayında Milli Takımlar ana sponsoru olduğunu açıklamıştı.

 TÜRKİYE TANIMIYOR, DİYANET CAİZ DEĞİL DİYOR MİLLİ TAKIM REKLAM ALIYOR

Türkiye Cumhuriyeti'nin para olarak kabul etmediği Bitcoin için, Diyanet İşleri Başkanlığı da hiçbir merkeze bağlı olmadığı ve izi sürülemeyen bir para olduğu gerekçesiyle 'caiz değil' fetvası vermişti.

Türkiye'nin para olarak görmediği, Diyanet'in 'caiz değil' Bitcoin gibi sanal paraların alınıp satıldığı bu borsaların, milli takımlara ana sponsor olup tanıtımını yapması kafaları karıştırdı.

Bu haber eklendi 1080 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GÜNCEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.4229 TL 7.3933 TL
Euro
EURO
9.0341 TL 8.9981 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 24.01.2021 SAAT 14:15:42
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV