Advert Advert
Advert Advert
Advert

Akademide liyakat arıyorsanız kalmadı yerine başka bir şey verelim

Kişiye özel kadro ilanları ve son olarak Boğaziçi Üniversitesi’ne yapılan rektör ataması ile tartışmalara konu olan akademide liyakat, bir öğretim görevlisi ilanı ile yeniden soru işaretlerine yol açtı.
Akademide liyakat arıyorsanız kalmadı yerine başka bir şey verelim

işiye özel kadro ilanları ve son olarak Boğaziçi Üniversitesi’ne yapılan rektör ataması ile tartışmalara konu olan akademide liyakat, bir öğretim görevlisi ilanı ile yeniden soru işaretlerine yol açtı.

Birgün'den Mustafa M. Bildircin'in haberine göre, Amasya Üniversitesi Merzifon Meslek Yüksekokulu’nca açılan öğretim görevlisi kadrosuna hak kazanan kişinin, Amasya Belediyesi’nde başdanışman olarak görev yapan A.Y’nin oğlu olduğu öğrenildi.

 

TOPLAM 24 BAŞVURU YAPILDI

Amasya Üniversitesi Merzifon Meslek Yüksekokulu, 9 Kasım 2020 tarihinde öğretim görevlisi alımı için ilan verdi. İnşaat Teknolojisi Programı için verilen ilana başvuruda “Yapı Mühendisliği’nde tezli yüksek lisans yapmış olmak” şartı getirildi. İlana toplam 24 kişi başvurdu. Başvuranlardan 21’i, “Başvuru şartını sağlamamaktadır” denilerek giriş sınavına alınmadı.

BİR İSİM DİKKATİ ÇEKTİ

Ön değerlendirme sonucunda giriş sınavına girebileceği belirtilen üç kişi arasında bir isim özellikle dikkati çekti. Başvuran 24 kişi arasında en düşük mezuniyet notuna sahip olan M.Y, 78 değerlendirme puanı ile giriş sınavına girmeye hak kazandı. M.Y’nin, MHP’li Amasya Belediyesi’nde Başdanışman olarak görev yapan A.Y’nin oğlu olduğu bildirildi.

GİRİŞ SINAVINDA FARK ATTI

Ön değerlendirmenin ardından 30 Kasım 2020 tarihinde giriş sınavı gerçekleştirildi. Sınava, aralarında Amasya Belediyesi Başdanışmanı A.Y’nin oğlu M.Y’nin de yer aldığı, ön değerlendirmeyi geçen üç kişi katıldı. ALES ve lisans mezuniyet notu diğer iki adaya göre düşük olan M.Y’nin, giriş sınavı notu ile diğer iki adayı geride bırakması dikkati çekti. Adaylardan biri giriş sınavında 32, diğeri 36 puan alırken M.Y’nin puanı 61 olarak kaydedildi. Böylelikle M.Y, giriş sınavında düşük mezuniyet notu ortalamasını tolere edecek bir puan “alarak” kadro için “asıl aday” oldu.

Bu haber eklendi 1056 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GENEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.4121 TL 7.3825 TL
Euro
EURO
8.9931 TL 8.9572 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 16.01.2021 SAAT 08:38:27
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV