Advert Advert
Advert Advert
Advert

Kılıçdaroğlu'nun sözleri güne damgasını vurdu: "Tarih bilmez, Allah’ın cahili..."

Katar satışı için, "Böyle ballı satış nerede olur" diyerek tepki gösteren Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan için de, "Tarih bilmez, Allah’ın cahiline neyi anlatacaksınız Allah aşkına" dedi.
Kılıçdaroğlu'nun sözleri güne damgasını vurdu:  "Tarih bilmez, Allah’ın cahili..."

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk hissesinin Katar'a satılmasını eleştirdi. Kılıçdaroğlu'nun konuşması sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan için, "Tarih bilmez, Allah’ın cahiline neyi anlatacaksınız Allah aşkına" diye tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu,

"Dünkü toplantısının 2 dakikasını pandemiye, bize 25 dakika ayırdı. Demek ki biz onun korkulu rüyasıyız. Şöyle diyor. Varlık Fonu’nun Borsa İstanbul’daki payı yüzde 80,6’dır, Bay Kemal bunu iyi bil. Bunu zaten hepimiz biliyorduk, belki sen yeni öğrendin.

Erdoğan, paranın dini rengi yoktur, para, paradır dedi. Tam bir sömürgeci kafası. Devlet parayı rüşvet aracı olarak kullanmaz. Rüşvet aracı olarak kullananları devlet büyükelçi olarak atayamaz. Paranın dini, rengi olmaz doğrudur ama ne yaptı o para sana? Londra’daki bir avuç tefeciye el açıyorsun. Faiz lobisine karşı kurtuluş savaşı başlattın, şimdi bir avuç tefeciye diz çöküyorsun benim ağrıma giden bu. Bunu çıkıp 83 milyonun önünde söylüyor. Biri de çıkıp 'bu yanlıştır' demedi. Osmanlı neden battı biliyor musun Sayın Erdoğan? Para, paradır deyip borç alanlar yüzünden battı. Sonra o borçlar ödenmedi, Diyun-u Umumiye’yi kurdular. Erdoğan, tarih bilmez, Allah’ın cahiline neyi anlatacaksınız Allah aşkına?"

 

Bu haber eklendi 1094 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer SİYASET haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.4229 TL 7.3933 TL
Euro
EURO
9.0341 TL 8.9981 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 23.01.2021 SAAT 06:32:57
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV