Advert Advert
Advert Advert
Advert

Erdoğan'dan Avrupa'ya sıcak mesajlar

Erdoğan dün Suudi Kralı'yla yaptığı görüşmenin ardından bugün AB ve ABD'ye sıcak mesajlar verdi.
Erdoğan'dan Avrupa'ya sıcak mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Berat Albayrak'ın istifasının ardından ekonomi yönetimini yeniledi. Erdoğan, yeni süreçte reformların öne çıkacağı mesajını vermişti.

Yeni dönemde Türkiye gelebilecek olan yabancı yatırımcılarla ilgili adım atılması bekleniyordu. Özellikle gerilim yaşanan ülkelerle görüşmelerin yapılıp ilişkilerin normalleşmesine yönelik adım atılması bekleniyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ile telefonda görüşerek, beklentiler yönünde ilk adımı attı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Brüksel'e giderek Avrupa Birliği (AB) temsilcileriyle görüşmeler yaptı.

ERDOĞAN VİTES YÜKSELTTİ: GELECEĞİMİZİ AVRUPA İLE BİRLİKTE KURMAYI TASAVVUR EDİYORUZ

Erdoğan, bugün video konferans yöntemiyle AKP 7. Olağan Kütahya, Afyon, Batman ve Siirt İl Kongreleri'ne katıldı. Erdoğan buradaki konuşmasında ABD ve AB’yle ilgili mesajlar verdi.

Erdoğan konuşmasında şunları kaydetti:

“Amacımız ne içeride ne dışarıda kimseyle kavga etmek değildir. Müttefiklerimizle daha güçlü iş birliği halinde olmak istiyoruz. AB'den bize ayrımcılık yapmamasını, ülkemize yönelik aleni düşmanlıklara alet olmamasını istiyoruz. Kendimizi başka yerlerde değil Avrupa'da görüyor, geleceğimizi Avrupa ile birlikte kurmayı tasavvur ediyoruz. ABD ile uzun ve yakın müttefiklik ilişkilerimizi aktif olarak kullanmak arzusundayız. Rusya ve İran gibi köklü tarihlerimizin bulunduğu ülkeleri asla gözardı edemeyiz. İslam alemi ve Türk dünyası ile derin ilişkilerimiz var. Hiç kimsenin bu fotoğraf içinde Türkiye'yi tamamı yalan argümanlarla tehdit etmeye hakkı yoktur.

Bize bir adım gelene 3-5 adım gitmekten hiçbir zaman çekinmedik, bundan sonra da aynı samimiyetle gayretlerimizi sürdüreceğiz. 18 yıldır nasıl bu kararlılıkla çalışmışsak önümüzdeki dönemde de aynı kararlılıkla çalışmakta devam edeceğiz.”

ERTELEME KARARI

Erdoğan konuşmasında ayrıca, "Ülkemizde pek çok faaliyete sınırlama getirildi. Siyasi parti kongreleri için ise herhangi bir engel bulunmuyor. Buna rağmen salgınla mücadeleye destek vermek için önümüzdeki haftadan itibaren kongreleri erteliyoruz" dedi.

Bu haber eklendi 10106 kez okunmuştur.
Demokrat Tv-Tarafsız İlkeli Haber:
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz :
Güvenlik : Captcha
Değiştir  
Toplam 0 yorum.
Diğer GÜNCEL haberleri
Advert
Dolar
DOLAR
7.8338 TL 7.8026 TL
Euro
EURO
9.4446 TL 9.4069 TL
Anket
Cumhurbaşkanı adayınız kim?
Recep Tayyip Erdoğan
Ekrem İmamoğlu
Mansur Yavaş
Muharrem İnce
Sinan Ogan
Kemal Kılıçdaroğlu

TARİH 03.12.2020 SAAT 01:42:38
Demokrat TV Tarafsız İlkeli Doğru Haber. Gücü Tarafsızlığında Demokrat TV